Wypożyczalnia samochodów dla goszczących na Śląsku

Śląsk jest regionem, który ma to do siebie, że jego mieszkańcy, ale także osoby przyjezdne, bardzo często przemieszczają się pomiędzy poszczególnymi miastami. Blisko położone miasta aglomeracji śląskiej oraz ich bogata oferta kulturalna, ale też biznesowa, sprawiają, że czasem z powodu chęci, a czasem z konieczności w ciągu jednego dnia odwiedza się nawet kilka śląskich miast, nie tylko Katowice. Wielu mieszkańców aglomeracji najczęściej porusza się komunikacją publiczną, jednak w niektórych sytuacjach samochód okazuje się być niezastąpiony i wówczas z pomocą przychodzi wypożyczalnia samochodów. Śląsk posiada bogatą ofertę wynajmu aut, z której przede wszystkim korzystają osoby przyjeżdżające tutaj z innych regionów Polski i z zagranicy. Wynajem samochodu może być dla nas niezwykle korzystny, jeśli tylko będziemy pamiętać o kilku ważnych rzeczach przy wyborze wypożyczalni.

Na co zwrócić uwagę, wypożyczając samochód?

Większości z nas wynajem samochodu kojarzy się z dużym wydatkiem, jednak wcale nie musi tak być. Cena, chociaż jest ważna, nie powinna być decydującym kryterium wyboru danej wypożyczalni samochodów. Katowice i okolice posiadają sporą ilość wypożyczalni i najbardziej powinna interesować nas ich flota. Oczywiście warto zwracać uwagę na oferowane modele samochodów – z jednej strony większość z nas ma swoje preferencje względem marek pojazdów, z drugiej strony niektóre marki słyną z niezawodności, dlatego posiadanie ich we flocie można uznać za dobry znak i powinna zainteresować nas oferująca je wypożyczalnia samochodów. Katowice cieszą się dużym zainteresowaniem jeśli chodzi o wynajem aut również ze względu na obecność lotniska – wiele osób przybywa do Katowic samolotem i już z lotniska chce móc poruszać się wynajętym pojazdem. Dlatego też warto zwrócić uwagę, czy interesująca nas wypożyczalnia jest w stanie podstawić samochód we wskazane przez nas miejsce oraz odebrać go od nas, kiedy już przestaniemy z niego korzystać. Dla niektórych osób nie ma to znaczenia, jednak jest to duże ułatwienie, a nie każda wypożyczalnia je oferuje, dlatego warto sprawdzić to wcześniej. Zwłaszcza jeżeli zamierzamy sporo jeździć wynajętym autem, koniecznie trzeba dowiedzieć się, czy istnieje limit kilometrów, który narzuca wybrana wypożyczalnia samochodów. Śląsk jest jednym z regionów, w którym większość wypożyczalni odeszła już od takich praktyk, niemniej jednak warto to sprawdzić zanim podpiszemy umowę – limity kilometrów są dla wynajmujących bardzo niekorzystne i w oczywisty sposób ograniczają możliwości korzystania z samochodu.

Formalności i opłaty związane z wypożyczeniem samochodu

Wynajem pojazdu niewątpliwie łączy się z pewnymi formalnościami, jednak ich dopełnienie powinno być szybkie i bezproblemowe. Do wynajęcia auta wystarczy posiadać dowód osobisty i prawo jazdy, przeważnie też wypożyczalnie samochodów w Katowicach i okolicach wymagają ukończonych 21 lat. Udostępnienie pojazdu nie powinno być zbyt czasochłonne. Jeśli chodzi o opłaty, standardem jest kaucja zwrotna, którą pobiera właściwie każda wypożyczalnia samochodów. Katowice są terenem, na którym kierowcom nierzadko zdarza się lekko uszkodzić auta i kaucja ma zabezpieczyć wypożyczalnię między innymi na taką okoliczność. Oprócz niej, obowiązuje oczywiście właściwa opłata za wynajem. Cenniki wypożyczalni są konstruowane na różne sposoby, ale przeważnie płaci się za dobę. Zwykle cena za dobę maleje wraz z wydłużeniem czasu wynajmu auta. Jeśli chcemy skorzystać z dodatkowych akcesoriów samochodowych, jak GPS czy fotelik dziecięcy, warto sprawdzić, czy interesująca nas wypożyczalnia oferuje ich wynajem oraz z jakimi opłatami się to wiąże. Na Śląsku na pewno warto zapoznać się z ofertą Gold Cars którą znaleźć można na stronie https://goldcars.com.pl

 

Dodaj komentarz