Rodzaje wosków samochodowych

Woskowanie to jedna z najważniejszych procedur ochrony lakieru samochodowego po polerowaniu. Oto pomocny przewodnik po zrozumieniu tych odmian. Rynek auto detailingu jest pełen wielu marek i rodzajów wosków samochodowych. Jak wybrać najlepszy wosk do potrzeb Twojego pojazdu?

Istnieją dwa główne rodzaje wosków, które występują w różnych formach. Chociaż mają różne właściwości, nałożenie obu produktów na samochód daje świetne rezultaty.

Naturalny Wosk Carnauba

Carnauba to substancja pozyskiwana z liści palmy endemicznej dla Brazylii. Jest przetwarzany i przygotowywany dla konsumentów poprzez połączenie z substancją taką jak terpentyna lub wosk pszczeli. Wosk Carnauba nadaje pojazdowi piękny, ciepły i głęboki połysk. Jest to zalecany wosk do czarnego lub innego ciemnego lakieru samochodowego. Świetnie chroni farbę przed zanieczyszczeniami i zapewnia doskonałe spływanie wody.

Wosk syntetyczny

Wosk syntetyczny jest powszechnie znany jako uszczelniacz do farb. Wykonany jest z polimerów, które mogą wiązać się z farbą. Wielu właścicieli samochodów preferuje wosk syntetyczny ze względu na jego trwałość. Trwa do 12 miesięcy w zależności od marki, której używasz i warunków pogodowych w Twojej okolicy. Wosk syntetyczny zapewnia również dobrą ochronę lakieru przed czynnikami atmosferycznymi, ale zapewnia połysk nie dorównujący temu, który zapewnia wosk Carnauba.

Pasta Wosk

Wosk w paście jest najstarszą formą spośród różnych rodzajów wosku samochodowego. Ma bardzo twardą teksturę, dlatego wbicie jej w powierzchnię może być wyzwaniem. Być może trzeba najpierw ogrzać powierzchnię, utrzymując przez chwilę włączony silnik, aby ułatwić aplikację. Naturalny wosk w paście Carnauba doskonale nadaje się do uzyskania pięknego, błyszczącego połysku, o jakim zawsze marzyłeś.

Sprawne woskowanie auta w myjni samochodowej Renegades Garage Kraków

Dobry wosk to zawsze efekt doskonałego przygotowania powierzchni i zastosowania skutecznego produktu. Możesz wybierać spośród różnych rodzajów wosków samochodowych, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i pragnieniom. Skorzystaj z usług myjni samochodowej z Krakowa i sprawdź https://myjniakrakow.com/.

Dodaj komentarz