Uporczywe plamy na tapicerce samochodowej? Dowiedz się jak je usunąć

pranie tapicerki

Plamy na tapicerce auta są z reguły frustrujące. Pozbycie się ich może nie być takie proste. Każda plama powinna być traktowana przez nas indywidualnie. Co to znaczy? Po prostu są różne rodzaj plam, do których potrzebne będą nam całkowicie różne metody ich usuwania, w tym preparaty. Sprawdźmy jak poradzić sobie z tymi najgorszymi plamami jakie mogą pojawić się na tapicerce naszego samochodu.

Plamy z wina i krwi niemożliwe do usunięcia z tapicerki?

Picie alkoholu przez pasażerów w aucie nie jest wskazane. Być może nie jest to zabronione prawnie. Natomiast może to prowadzić do przykrych incydentów jak na przykład wylania się wina na tapicerkę siedzeń. Wówczas powstaje plama, które za pomocą tradycyjnego mydła na pewno nie zejdzie. Podobnie sprawa wygląda z krwią. Często się zdarza, że ktoś skaleczony nie posiadając plastra czy bandażu przypadkowo dotknie raną tapicerki. Plama z krwi również nie należy do tych łatwych w usunięciu. Istnieje jednak na nie sposób. Najbardziej sprawdzoną metodą jest wcieranie w plamę wody z amoniakiem. Pomaga to usunąć plamy z krwi i wina nawet z jasnych tapicerek samochodowych. Warto jednak zaznaczyć, że musi to być tapicerka materiałowa, na przykład z weluru. W przypadku krwi może pomóc również woda z solą, natomiast nie jest to często stosowana metoda. Warto wypróbować w momencie, kiedy amoniak nie jest wystarczający.

Wosk i grafit – jak usunąć tego typu plamy

Plamy z wosku i ołówka, czyli grafitu mogą się często pojawiać w naszym aucie, szczególnie z ołówka. Jeżeli jesteś rodzicem to możesz wiedzieć o czym mówimy. Usunięcie tych plam nie jest jednak trudne i nie zajmie nam na szczęście dużo czasu. Do czyszczenia tapicerki welurowej potrzebny nam będzie jedynie alkohol. Wystarczy wcierać powolnymi ruchami wchłonięty przez ściereczkę alkohol w plamę. Takie działanie powinno wystarczyć, aby całkowicie pozbyć się naszego nieprzyjaciela.

Pranie tapicerki samochodowej w studiu Renegades Garage Kraków

Skuteczne i sprawdzone metody czyszczenia tapicerki samochodowej? Możesz liczyć na pomoc profesjonalnego studia Renegades Garage Kraków. Pranie tapicerki samochodowej na wiele sposobów dostępne już do zaraz. Wystarczy, że skontaktujesz się ze studiem z Krakowa i umówisz na wizytę w celu wykonania konkretnej usługi.

Dodaj komentarz