Top 7 akcesoriów, które musisz mieć w swoim samochodzie zimą!

Zima to najmniej łaskawy czas dla kierowców w ciągu roku. Niezależnie od tego jak późno w roku spadnie śnieg, to zawsze okazujemy się być tym faktem zaskoczeni. Na różne możliwości można jednak wcześniej solidnie się przygotować umieszczając w samochodzie kilka akcesoriów. O czym mowa?

Łańcuchy śniegowe

Nie każda polska droga zostaje odśnieżona tuż po opadach. Mniej uczęszczane drogi czasami czekają na swoją kolej o wiele dłużej. Kierowcy w tym czasie muszą poradzić sobie sami. Często też na śliskim śniegu przeszkodą nie do pokonania okazuje się podjazd. W takiej sytuacji warto mieć ze sobą łańcuchy śniegowe. Dostępne są one w różnych wariantach, klasycznym – wymagającym nieco większej wprawy przy zakładaniu i nieco drożnym, ale łatwiejszym w obsłudze modelem samonapinającym. Istnieją też inne rozwiązania takie jak skarpety śniegowe, które można zakładać także na duże pojazdy, a także opaski na koła, które jednak, radzą sobie najsłabiej z tych trzech rozwiązań.

Gumowe maty do bagażnika

Zima to nie tylko trudności w poruszaniu się po drogach, ale również większa trudność w zachowaniu czystości w pojeździe. W tej materii nieco pomóc mogą gumowe maty do bagażnika, które pozwolą nam włożyć do wnętrza ośnieżoną zmiotkę czy łopatę bez obawy o zmoczenie tapicerki. Wybierając matę warto przyjrzeć się jej budowie. Najlepszym rozwiązaniem będą te gumowe (z uwagi na swoją wagę i materiał stabilnej trzymają się tapicerki podczas manewrów samochodem) z wysokimi brzegami, które zabezpieczają tapicerkę przed kontaktem z płynami.

Płyn do odmrażania, skrobaczka i łopata

Takie akcesoria jak płyn do odmrażania, skrobaczka do szyb, czy też łopata nie wymagają większego tłumaczenia. Bez tych przedmiotów srogą zimą daleko nie zajedziemy, a częściej po prostu nie ruszymy z miejsca. Jazda ośnieżonym samochodem jest podstawą do nałożenia na kierowcę mandatu, gdyż stwarza bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym.

Folia termiczna i koc

W przypadku awarii samochodu w “szczerym polu” do czasu przybycia pomocy, warto mieć w pojeździe koc i folię termiczną. Podczas dużego mrozu pomogą nam one zachować temperaturę ciała i ochronią przed wyziębieniem.

Dodaj komentarz