Dlaczego chętnie wypożyczamy samochody?

wypożyczalnia samochodów jaworzno

Jeszcze do niedawna było zupełnie inaczej, ale dzisiaj coraz częściej doceniamy zalety, jakie ma wypożyczalnia samochodów. Lublin to miasto wojewódzkie i tego rodzaju usługi cieszą się tutaj niemałą popularnością. Co sprawia, że coraz chętniej wypożyczamy auta?

samochód

Dlaczego wynajmujemy auta?

W niektórych kręgach samochód wciąż jest wyznacznikiem pozycji społecznej, jednak wiele osób kalkuluje koszty i często z takich wyliczeń wynika, że posiadanie auta na własność nie do końca się opłaca. Nawet jeśli na co dzień można z niego zrezygnować, bo nasze potrzeby komunikacyjne zaspokaja transport publiczny bądź możemy przemieszczać się na rowerze czy pieszo, to jednak czasami zdarzają się sytuacje, w których jednak auto jest nam potrzebne. Trzymanie samochodu przez większość czasu na parkingu po to, by skorzystać z niego przykładowo raz w miesiącu, nie ma zbyt wiele sensu, ale z kolei używanie własnego auta „na siłę”, kiedy doskonale wiemy, że wychodzimy na tym dużo gorzej finansowo, również nie jest najlepszym rozwiązaniem. Właśnie w takiej sytuacji sprawdza się wypożyczalnia samochodów. Katowice jest jednym z miast, w których coraz częściej mieszkańcy sprzedają swoje samochody, by przesiąść się do transportu publicznego, a w razie, gdy auto jest im niezbędne, pożyczają je od zajmującej się tym firmy.

wypożyczalnia samochodów jaworzno

Czy to się opłaca?

Minęły już czasy, kiedy wypożyczalnie samochodów naliczały niesamowicie wysokie opłaty i stosowały wiele haczyków, przez co wynajem auta był dość ryzykowny finansowo. Dziś coraz więcej wypożyczalni stosuje przejrzyste zasady i uczciwe cenniki, dzięki czemu nie obawiamy się, że pozornie opłacalny wynajem, zmieni się w morze wydatków. Jeśli rzeczywiście na co dzień transport publiczny zaspokaja nasze potrzeby komunikacyjne (a nie oszukujmy się – z biletem miesięcznym zawsze wypadnie lepiej finansowo niż samochód), a jedynie od czasu do czasu auto okazuje się nam niezbędne, to naprawdę jego wynajęcie będzie dla nas bardziej korzystne. Decydując się na wynajem, z jakimi opłatami musimy się liczyć? Będą to na pewno:

  • kaucja zwrotna (kilkaset złotych)
  • opłata za wynajem (zależna od czasu wynajmu oraz zwykle od klasy pojazdu)
  • opłata za wynajem dodatkowych akcesoriów, np. fotelik dla dziecka, nawigacja GPS

Dodatkowe ewentualne opłaty ustala indywidualnie każda wypożyczalnia samochodów. Lublin to miasto, w którym wynajem jest stosunkowo niedrogi, co sprawia, że tym bardziej warto skorzystać z tej opcji.

Dodaj komentarz