Dla kogo wypożyczalnia wózków widłowych?

wypożyczalnia wózków widłowych toyota

Zakup maszyn i urządzeń dla firmy zawsze generuje ogromny nakłady finansowe. Zwykle firmy chcą pozyskać sprzęt dobrej jakości, a za taki trzeba także dobrze zapłacić. Niestety wiele firm, szczególnie na początku swojej działalności muszą bardzo uważać na wydatki, często też nie będą w stanie zainwestować w nowoczesne urządzenia czy pojazdy. Dlatego powstała usługa wynajmu, która pozwala użytkować sprzęt za określoną sumę pieniędzy. Można to porównać do abonamentu, użytkujemy produkt lub usługę za comiesięczne opłaty. 

Wypożyczalnie wózków widłowych

Wypożyczalnie wózków widłowych to miejsca, w których można wybrać i wynająć określoną ilość wózków widłowych na potrzeby firmy. Posiadając wózki widłowe nie stajemy się ich właścicielem, ale mamy narzędzie, które pomoże prowadzić działalność. Długookresowe wynajem polegają na uiszczaniu stałej opłaty za wynajem. Czasem jednak wynajem jest krótki, gdyż polega na tymczasowym załataniu braków w wyposażeniu np. na skutek awarii wózka widłowego. Firmy wynajmujące wózki widłowe najczęściej posiadają maszyny o różnych możliwościach. To znaczy o różnym dopuszczalnym obciążeniu, różnym sposobie działania, różnym typie, różnym sposobie zasilania itd. Wózek widłowy musi być dobrany odpowiednio do roli jaką będzie pełnił, dlatego jeśli takiej wiedzy nie posiadamy, najlepiej będzie oprócz samego wynajmu skorzystać z porady osoby, która doradzi jaki wózek wybrać do określonej pracy. Firmy wynajmujące wózki widłowe z reguły pomagają w wyborze konkretnej maszyny, dlatego skorzystanie z dodatkowych usług nie powinny być konieczne.

Czy wynajem jest opłacalny?

Firmy chcące wynająć wózki widłowe zapewne zastanawiają się, czy jest to opłacalny interes. Oczywiście odpowiedź nie jest jednoznaczna i zawsze taka sama. Dlatego kwestia ta wymaga dokładnego przeliczenia kosztów i zysków. Chodzi o to, że wynajmując wózki widłowe w dużej ilości i na dłuższy czas, może być mniej opłacalne niż posiadanie własnej floty. Z kolei kupowanie wózka jako rezerwowego, który będzie więcej odpoczywał niż pracował będzie mniej korzystne niż wynajem wózka. Pamiętajmy, że poza samą ceną zakupu wózka trzeba go jeszcze konserwować, serwisować, wykonywać przeglądy i badania. Przy wynajętym wózku tych kosztów jest mniej z racji serwisu zapewnianego przez wynajmujących. Wybór w wielu przypadkach nie jest łatwy i oczywisty, w niektórych jednak przypadkach wynajem to jedyna rozsądna opcja.