Olej do silników ciągników z silnikiem wysokoprężnym

filtry oleju

Wybierając odpowiedni olej do silników ciągników z silnikiem Diesla, najlepiej sprawdzić instrukcję obsługi każdego ciągnika.

Należy pamiętać, że oleje do silników ciągników z silnikiem wysokoprężnym podlegają nowym normą emisji i efektywności paliwowej. Dotyczy to również silników Deutz. Więcej informacji na temat konkretnie tej marki możecie czytać pod adresem https://deutz-sklep.pl/. Twoje instrukcje mogą być nieaktualne. Może być konieczne pobranie numerów seryjnych, numerów modeli i zapytanie sprzedawcy, jakie są najnowsze specyfikacje silnika Diesla dla twojego sprzętu.

Ze względu na najnowsze normy dotyczące efektywności paliwowej i emisji, oleje silnikowe do silników wysokoprężnych mają specyfikację CK-4. Ta nowa specyfikacja oferuje receptury, które są w stanie wytrzymać znacznie wyższe temperatury robocze wytwarzane przez silniki diesla najnowszej generacji, które zostały zaprojektowane tak, aby działały wydajniej i czystej.

Wybór oleju do silnika

Ciągniki wymagają ogromnej inwestycji, więc lepiej zainwestować w jak najlepszy olej silnikowy. Wybranie najlepszego oleju do silników ciągników z silnikiem wysokoprężnym

Pierwszym krokiem jest określenie wieku każdego elementu wyposażenia we flocie. Najnowsza specyfikacja CK-4 została zaprojektowana tak, aby była kompatybilna ze wszystkimi silnikami wysokoprężnymi, w tym starszymi ciągnikami. Oznacza to, że silnik Diesla oznaczony CK-4 przez American Petroleum Institute jest wstecznie kompatybilny z olejami silnikowymi Diesla CJ-4, CI-4 Plus, CI-4 i CH-4. Zazwyczaj będziesz mieć dostęp do tych samych lepkości lub klas SAE, których używałeś w przeszłości, takich jak 15W40, 10W30, SAE 30 itp.

Następnym obszarem do rozważenia przy wyborze oleju do silników ciągnikowych z silnikiem wysokoprężnym będzie kwestia, czy zdecydujesz się na użycie konwencjonalnej (ropa naftowa), mieszanki syntetycznej lub 100% pełnej syntetycznej. Różnica między tymi trzema jest dość oczywista. Oleje na bazie ropy naftowej mają najdłuższą historię i gdybyśmy musieli ocenić od dobrych, lepszych i najlepszych, stawki ropy naftowej jako „dobre”. Mieszanka syntetyczna zostałaby oceniona jako „lepsza”. Wreszcie 100% syntetyczny materiał można uznać za „najlepszy”. Powiedziawszy to, każdy z trzech, jeśli wykorzysta chemię wysokiej jakości, to wybór jednego z trzech będzie w porządku.

Dodaj komentarz