Przedłużki do wideł wózków widłowych – co warto wiedzieć?

wózki widłowe Toyota

Jak poprawnie i szybko zwiększyć zasięg pracy wózków widłowych? Nie musisz wcale kupować nowego sprzętu. Przedłużenia do wideł to popularne rozwiązanie dla wózków. Dowiedzmy się więcej na temat tego rodzaju osprzętu. 

Przedłużenia wideł wózka widłowego wpływają na ładowność, stabilność i zwrotność wózka widłowego. Podobnie jak w przypadku wszystkich osprzętów do wózków widłowych, ważne jest, aby operatorzy używali ich zgodnie z wytycznymi producenta. Przy odpowiednim użyciu przedłużenia wideł mogą ułatwić bezpieczny transport dużych, nieporęcznych ładunków. Na tym blogu nasi eksperci od sprzętu wyjaśniają więcej o przedłużeniach wideł do wózków widłowych i sposobach ich bezpiecznego użytkowania.

Przedłużenia wideł do wózków widłowych

Przedłużacze wideł to rodzaj osprzętu do wózka widłowego używanego do tymczasowego wydłużenia wideł wózka widłowego. Przedłużenia wideł do wózków widłowych są wykonane ze stali, występują w różnych długościach i są instalowane bezpośrednio na fabrycznie zainstalowanych widłach z łatwym do zabezpieczenia ogranicznikiem bezpieczeństwa. Mechanizm zabezpieczający jest zwykle pętlą lub kołkiem. Pamiętaj o kilku rzeczach:

  • Przedłużenia wideł wózka widłowego nie mogą przekraczać 1,5x długości wideł.
  • Używaj tylko przedłużek, które pasują do szerokości widelców.
  • Nigdy nie przekraczaj nośności wydrukowanej na przedłużeniach wideł.
  • Podczas podnoszenia ładunku środek ciężkości nigdy nie powinien przekraczać 50% przedłużenia wideł.

wózki widłowe toyota

W jakim celu używać przedłużek do wideł?

Przy prawidłowym użyciu przedłużenia wideł do wózków widłowych mogą zwiększyć wszechstronność Twojego sprzętu do transportu materiałów i poprawić bezpieczeństwo magazynu poprzez dodanie stabilności do obsługi dużych ładunków. Niewłaściwie używane mogą być bardzo niebezpieczne. Przedłużenia widelca są trudne dla twojego sprzętu i nie są przeznaczone do codziennego użytku. Jeśli okaże się, że potrzebujesz dłuższego zasięgu do codziennego użytku, zalecamy zainwestowanie w dłuższe widły i ich profesjonalną instalację.

Wózki widłowe Toyota mogą sprawdzić się również w ramach przedłużania wideł. Nowy sprzęt to przede wszystkim zwiększenie efektywności pracy. Dodatkowe możliwości mogą tylko przyczynić się do ulepszeń, które zostaną wykorzystane w pracy. Salon CWW Blum to miejsce, które oferuje wózki widłowe Toyota w dobrej cenie. Sprawdź więcej informacji na https://cwwblum.com/vehicle/toyota-02-8fgf15/

 

Dodaj komentarz