Gdzie wypożyczyć samochód w Gliwicach?

wypożyczalnia samochodów gliwice

Gliwice są jednym z najbardziej rozwiniętych miast aglomeracji śląskiej. Każdego dnia wiele osób z województwa przyjeżdża tutaj do pracy, zaś wielu gliwiczan podróżuje do pobliskich miejscowości. Dzięki dobremu skomunikowaniu Gliwic z innymi miastami aglomeracji śląskiej, wielu ich mieszkańców rezygnuje z posiadania własnych samochodów, ponieważ ich codzienne potrzeby komunikacyjne są zaspokajane przez transport publiczny. Czasem jednak są sytuacje, w których samochód jest potrzebny i wówczas pomocna okazuje się wypożyczalnia samochodów. Gliwice mają ich kilka na swojej mapie – sprawdźmy na co zwracać uwagę przy wyborze.

wybór wypożyczalni samochodów w gliwicach

Wypożyczalnia samochodów w Gliwicach – dobra alternatywa

Posiadanie własnego samochodu wiąże się z wieloma wydatkami, których nie sposób uniknąć. Te oczywiste, czyli przede wszystkim paliwo, są ściśle zależne od tego, jak często korzystamy z auta. Niemniej jednak koszty eksploatacyjne są dużo większe: oleje, filtry i płyny, myjnia to tylko początek wydatków. Dodatkowo musimy liczyć się z tym, że niespodziewana usterka samochodu może wygenerować dodatkowe, niemałe koszty związane z naprawą. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze obowiązkowe ubezpieczenia. W zależności od tego, jaki mamy samochód, jakie jest jego średnie spalanie i ogólny stan, miesięcznie na jego utrzymanie możemy wydać średnio od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych. Nie są to małe kwoty, a zważywszy, że często koszty utrzymania auta są niewspółmierne do częstotliwości jego użytkowania, bardziej opłacalnym i wygodniejszym rozwiązaniem staje się skorzystanie z możliwości, jakie daje wypożyczalnia samochodów. Gliwice odkryły potencjał drzemiący w wynajmie aut i forma ta jest tam bardzo popularna. Zalety są nie do przecenienia:

wypożyczalnia samochodów gliwice zalety

  • nie interesują nas koszty napraw, a sama usterka samochodu również nie jest naszym problemem;
  • nie musimy pamiętać o wnoszeniu obowiązkowych opłat;
  • wynajmując samochód, możemy wybrać dokładnie taki, jakim chcemy jeździć i jaki odpowiada naszym aktualnym potrzebom;
  • korzystamy z auta tylko wtedy, kiedy go potrzebujemy.

Jak korzystnie wynająć auto w Gliwicach?

Wynajem aut może być, jak widać, bardzo opłacalny, jednak musimy poznać zasady wypożyczania samochodów, ponieważ niektóre z nich nie są korzystne dla wynajmujących. Dlatego też jeżeli decydujemy się na wynajem auta, nie wybierajmy pierwszej lepszej wypożyczalni samochodów oraz dokładnie wczytajmy się w regulamin najmu. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy wypożyczalnia narzuca limit kilometrów – jest to szczególnie ważne, jeśli wynajętym autem zamierzamy jeździć sporo. Nawet jeśli jednak samochód jest nam potrzebny tylko na krótkie trasy, i tak lepiej wybrać wypożyczalnię, która udzieli nam pojazdu bez limitu kilometrów, chociażby dlatego, że nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć każdej sytuacji.

wypożyczalnia samochodów gliwice

Powinno nas zainteresować również to, jaki stan baku powinien być w oddawanym przez nas do wypożyczalni aucie. Niektóre wypożyczalnie udostępniają auta z pełnym bakiem i oczekują, że wróci ono do nich w tym samym stanie, czasem jednak bak ma być pusty. Nie możemy tego lekceważyć, ponieważ niespełnienie tego warunku może skutkować naliczeniem dodatkowych opłat. Oczywiście musimy sprawdzić na jaki czas może nam udostępnić auto wypożyczalnia samochodów. Gliwice to miasto, w którym zainteresowanie zarówno krótko- jak i długoterminowym wynajmem jest podobne, dlatego warto szukać wypożyczalni, których oferta i cennik najbardziej odpowiadają naszym potrzebom oraz możliwościom finansowym. Nie bez znaczenia jest również faktyczna opłacalność wynajmu, co szybko ocenimy porównując cenniki interesujących nas wypożyczalni. Wypożyczalnią, która oferuje wynajem na krótki i długi czas w Gliwicach jest m.in. Pożycz-Go.

Dodaj komentarz